Logo Çözümlerimiz Logo Start Logo Go Plus Logo Tiger Plus Logo Tiger Enterprise Logo Campüs

LOGO, Türkiye'nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşudur. 1984 yılında kişisel bilgisayarlar için mühendislik yazılımları geliştirmek üzere iş dünyasına atılan LOGO, bugün, bilişim teknolojilerine odaklı bir yüksek teknoloji grubu haline gelmiştir.

LOGO, kurulduğu günden bu yana sektöründe çözümlere, hizmetlere, iş süreçlerine getirdiği inovasyonlarla Türk Yazılım Sektörünün sürükleyici, yenilikçi lideri olmuştur. 2000 yılında halka açılan LOGO, Türkiye’nin halka açılan ilk bilişim şirketidir. 170.000 firmada 1.300.000' in üzerindeki kullanıcısı ile iş uygulamaları alanında başta Türkiye olmak üzere dünya çapında söz sahibidir.

Bugün ve Yarın İçin İş Çözümleri...

Kendini “verimlilik şirketi” olarak tanımlayan LOGO, işletmelerin çağdaş yönetim ilkelerine uygun biçimde yapılanmasını, süreçlerini uluslararası standartlar doğrultusunda yöneterek verimlilik ve karlılığını artırmasını sağlayan çözümleri üretmeyi ilke edinmiştir. Bu çözümler arasında, çeşitli büyüklüklere göre özel tasarlanmış kurumsal kaynak yönetimi,sektörel çözümler, tedarik ve talep zinciri otomasyonu, iş süreçleri tasarımı danışmanlığı, iş zekası çözümleri gibi çözüm ve hizmetler sayılabilir.

LOGO çözümleri yurt içinde ve dışında birçok başarıya imza atmış, yurt içi ve dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünleri ile ilgili hizmetler o ülkelerdeki tam yetkili iş ortakları tarafından verilmektedir. Küresel bir marka olma hedefiyle çalışmalarını yürüten LOGO, 41 ülkede faaliyet göstermektedir.

Teknolojide ve Ar-Ge’de Lider

Teknoloji ve AR-GE’ye yatırımı uzun vadeli büyümenin temeli olarak gören LOGO, AR-GE’ye ve yazılımda mükemmeliyete yatırım yapmayı ve yüksek kaliteli çözümler sunmayı ilke edinmiştir. ‘Sürekli İnovasyon’ vizyonuyla hareket eden LOGO, AR-GE yatırımları araştırmasında Türkiye'nin lider firmaları arasındadır.

TurkishTime Ar-Ge araştırmasına göre LOGO,

  • 2011 Türkiye 15'ncisi, sektör 1'ncisi (Turkishtime- Ağustos 2012)
  • 2010 Türkiye 12’ncisi, sektör 1’incisi (TurkishTime, Ağustos 2011)
  • 2009 Türkiye 14’üncüsü, sektör 1’incisi (TurkishTime, Temmuz 2010)
  • 2008 Türkiye 13’üncüsü, sektör 1’incisi (TurkishTime, Kasım 2009)

Yazılım sektöründe çeyrek yüzyılı aşkın bir deneyimle farklı iş modellerine ve teknolojilere yatırım yapan LOGO, son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirmektedir. 2011 yılında,  yazılım ürünlerini internet ortamından hizmet olarak sağlayan (SaaS) uygulamalarıyla sektörün önde gelen teknoloji şirketlerinden Coretech’i satın almıştır. Coretech, internet ve mobil merkezli teknolojilere yatırım yapan LOGO’nun gelecek vizyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Aynı yıl LOGO, İş Zekası (Business Intelligence) yazılımları geliştiren WorldBI firmasının çoğunluk hissesini alarak, firmanın inovatif ürünlerini ürün hattına eklemiştir. Son olarak 2013 yılında, bir Mediterra Capital Partners şirketi olan EAS Solutions SARL ile ortaklığa imza atan LOGO, yerel yazılım sektörünün önemli oyuncularından Netsis'i de bünyesine katmıştır.